Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
19.10.2019

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Mersin’de

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İl Buluşmaları kapsamında gittiği Mersin'de Vali Ali İhsan Su'yu ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İl Buluşmaları kapsamında Mersin'e gitti.

Programına Mersin Valisi Ali İhsan Su'yu ziyaret ederek başlayan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Mersin'i ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İl Buluşmaları programları kapsamındaki 23. il buluşmasını Mersin'de gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Erbaş, iki gün boyunca yapacakları programları aktararak, “Mersin programımıza valimizi ziyaret ile başlamış olduk. Hafızlık İcazet Merasimi ile programlarımıza devam edeceğiz. Üniversitemizde hocalarımızla, öğrencilerimizle buluşacağız ve açılış dersi vereceğiz" dedi.

Sivil toplum kuruluşlarıyla da bir araya geleceklerini belirten Başkan Erbaş, “Bir tecrübe paylaşımı gerçekleştirmeye çalışacağız. Hangi vakfımız, derneğimiz neler yapıyor, kendilerini dinleyeceğiz. Bu tecrübe paylaşımı netice itibariyle çalışmaların, faaliyetlerin iyiliğe dönüşmesi, o iyiliğin de milletimizin tarafından paylaşılması gibi netice doğuracak" diye konuştu.

Mersin Valisi Ali İhsan Su ise Başkan Erbaş'a teşekkür ederek ziyaretin Mersin'in dini ve sosyal hayatına önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Ziyarette Başkan Erbaş'a, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi ve Başkanlıktan yöneticiler de eşlik etti.