Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
27.10.2019

Diyanet İşleri Başkanı Nevşehir’de

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “İl Buluşmaları" kapsamında ziyaret ettiği Nevşehir Valiliği'nde, İstanbul'da meydana gelen depremden dolayı İstanbullulara ve milletimize geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, “Rabbimiz bu tür afetlerden milletimizi, bütün insanlığı inşallah korur, muhafaza eder" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları" kapsamında gittiği Nevşehir'de Vali İlhami Aktaş'ı ziyaret etti.

Valilik ziyaretinde ilk olarak şeref defterini imzalayan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, dün İstanbul'da meydana gelen depremden dolayı başta İstanbullulara ve milletimize geçmiş olsun dileklerini bulunarak, “Rabbimiz bu tür afetlerden milletimizi, bütün insanlığı inşallah korur, muhafaza eder" dedi.

Başkan Erbaş, Nevşehir'in tarihi ve doğal güzellikleriyle önemli bir şehir olduğunu ifade ederek, “Kapadokya'nın burada olması, Hacı Bektaşi Veli Hazretlerinin şehrinin olması milletimiz için çok önemli" ifadelerini kullandı.

“İl Buluşmaları" programı hakkında bilgi veren Başkan Erbaş, Nevşehir'de görev yapan din görevlileriyle, üniversitede öğrencilerle, hocalarla buluşacaklarını ve  rektörlüğü ziyaret edeceklerini söyledi.

Başkan Erbaş, Nevşehir'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle de bir araya geleceklerini belirterek, “Sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileriyle de akşam bir araya geleceğiz. Onların hem Nevşehir için hem de milletimiz için yapmış olduğu faaliyetleri kendilerinden dinleyeceğiz. Bir tecrübe paylaşımı gerçekleştirmiş olacağız" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığının milletimiz için önemine değinen Başkan Erbaş, “Amacımız milletimize daha iyi hizmet etmek, din hizmetlerini daha nitelikli hale getirmek, yerinde tespitlerde bulunmak, bu tespitlerde eksiklerimiz nelerdir onları telafi etmek ve daha nitelikli faaliyetler yapmaktır" ifadelerini kullandı.

Vali İlhami Aktaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Erbaş'a teşekkür etti.

Başkan Erbaş, daha sonra Vali Aktaş ve beraberindeki heyetle birlikte Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'yı ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Erbaş'a, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Zeki Sayar, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk de eşlik etti.