Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
13.09.2019

Akif PUSMAZ İnsan Kaynakları Genel Müdürü olarak atandı.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü olarak atanan Akif PUSMAZ, Başkanlıkta düzenlenen törenle yeni görevine başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'ne atanan Akif Pusmaz göreve başladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla yeni görevlerine başlayan Pusmaz için İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen törende Akif Pusmaz'a hayırlı olsun dileklerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Bir kurumun başarısının altında insan kaynağı yatmaktadır. Eğer insan kaynağı verimli bir şekilde kullanılırsa o kurumun başarıya ulaşmaması düşünülemez" dedi.

Başkan Erbaş, Başkanlığın hizmetlerinin gelişimiyle personelin özverili çalışmaları arasındaki bağı ifade ederek, “Bu, arkadaşlarımızın, hocalarımızın gayretleriyle doğru orantılıdır. Bunun için aşk, fedakarlık gerekiyor. Bu aşkın ve fedakarlığın samimi bir şekilde Diyanet İşleri Başkanlığına sarf edilmesi netice itibarıyla milletimizin kazanmasına, milletimizin en güzel bir şekilde bu teşkilatın çalışmalarından istifade etmesine yaramış oluyor" diye konuştu.

Başkan Erbaş, makamların geçici olduğunu önemli olanın o makamlarda yapılan hayırlı hizmetler olduğunu belirten Başkan Erbaş, “İki günü birbirine eşit olan zarardadır, hadis-i şerifi doğrultusunda hareket edersek biz mutlaka daha başarılı olacağız. Bugün düne göre daha iyi neler yapabilirim, gayreti içerisinde olursak ki her Müslümanın böyle olması gerekiyor, hem kurumumuza hem milletimize hem de insanlarımıza daha faydalı hizmetler yapacağımızda hiçbir şüphe yoktur" ifadelerini kullandı.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Erbaş'a teşekkür ederek, “İnşallah arkadaşlarımızla beraber el ele, gönül gönüle daha iyi bir hizmeti yürütmenin gayreti içerisinde olacağız. Rabbim yar ve yardımcınız olsun" dedi.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Törene, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları, Genel Müdürler ve Daire Başkanları katıldı.