Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
20.10.2019

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Mersin’de STK temsilcileriyle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mersin'de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve iş insanlarıyla yaptığı toplantıda, Türkiye Diyanet Vakfı Olarak Vekaletle Kurban Kesim Programı kapsamında 149 ülkeye kurban eti götürdüklerini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mersin'de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve iş insanlarıyla bir araya geldi.

Suphi Öner Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Türkiye'de birçok sivil toplum kuruluşunun hizmet verdiğini ifade ederek, “Hepiniz esasında hayır işlerinin bir ucundan tutmuşsunuz. Küçücük niyetlerle ne kadar büyük sonuçların alındığını vakıf faaliyetlerini dinlediğimiz zaman görüyoruz" dedi.

Başkan Erbaş, Vakıf geleneğinin temelini Hazreti Peygamberin Medine'de Fedek arazisini bağışlayarak attığını ifade ederek, bu geleneğin o günden bugüne devam ede geldiğini kaydetti.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak yurt içinde ve yurt dışında 20 binin üzerinde öğrenciye ulaştıklarını dile getiren Başkan Erbaş, “Bu yıl 149 ülkeye kurban eti ulaştırdık. Bu sadece bir parça eti, o insanların sofrasına ulaştırmak değil, Türkiye sevgisini ulaştırmak, Türk bayrağını 149 ülkede tanıtmak demektir. Hem hayri yardımlarda hem de eğitim yardımlarında elhamdülillah, vakıflarımızın çok büyük katkısı oluyor. Büyük devlet, millet olmak böyle oluyor" diye konuştu.

Başkan Erbaş, toplantının önemli bir yanının da katılımcıların tecrübelerini paylaşması olduğunu belirterek, “İllerimizde ne kadar ileri derecede hayri işler yapılırsa hem toplum hem ülke olarak kazanırız. Biliyorum ki sizlerin de bu konuda çalışmalarınız, tecrübeleriniz var. Hayır işleri ve orada oluşan tecrübeler paylaşıldıkça artar" ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş'ın konuşmasının ardından katılımcılar söz alarak duygu, düşünce ve yapmış oldukları çalışmalarla ilgili bilgiler paylaştılar.

Programda, ayrıca Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, Türkiye Diyanet Vakfının yurt içi ve yurt dışında yürütmüş olduğu hayri ve eğitim hizmetleri ve projeler hakkında bilgi verdi.

Programa, Vali Ali İhsan Su, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, İl Müftüsü Şaban Kondi ve STK temsilcisi ve iş insanı katıldı.