Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
28.04.2023

“Geleceğimizin teminatı 4-6 yaş Kur’an kurslarında yetişen çocuklarımızdır”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Geleceğimizin teminatı 4-6 yaş Kur’an kurslarında yetişen çocuklarımızdır. “dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.

Başkan Erbaş, burada yaptığı konuşmada, depremin ilk gününden itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı görevlilerinin cenaze işlemlerinden gıda yardımlarına ve arama kurtarma çalışmalarına kadar her alanda çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Türkiye Diyanet Vakfımız ikinci günü Kahramanmaraş’ta koymuş olduğu mobil mutfaktan 10 bin kişiye sıcak yemek vermeye başladı. Ramazan’da günlük 47 bin kişiye sıcak yemek verdi ve şu an hala devam ediyor. Vakfımız, binlerce tır yardımı deprem bölgesine ulaştırdı.”

Başkan Erbaş, Türk milletinin birlik, beraberlik ve yardımlaşma ruhunun başka milletlerde olmadığını ifade ederek, Türkiye Diyanet Vakfı’nın sadece bir Kurban Bayramı’nda 25 milyon insana et ulaştırdıklarını söyledi.

Çocukların, gençlerin kalplerine Allah, Peygamber, Kur'an, vatan, bayrak, ezan sevgisinin yerleştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Erbaş, “Onun için el birliğiyle çalışmamız lazım. İstiyorum ki her mahallemizde bir 4-6 yaş Kur’an kursumuz olsun. Geleceğimizin teminatı işte dört altı yaş Kur’an kurslarında yetişen o çocuklarımızdır. Emanet edeceğimiz öğreticileri de biz yetiştiriyoruz. Onun için 4-6 yaş Kur'an kurslarımıza önem vermemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Nazif Yılmaz, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Hasan Güçlü ve Kırklareli İl Müftüsü Yusuf Eviş de katıldı.