Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
01.03.2024

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında geldiği Samsun’da valiliği ziyaret etti

Valiliğe gelişinde Vali Orhan Tavlı tarafından karşılanan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, valilik şeref defterini imzaladı.

Samsun’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Erbaş, Türkiye genelinde “İl Buluşmaları” programları yaptıklarını belirterek, 55’inci il buluşmasını Samsun’a gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Başkan Erbaş, il buluşmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarıyla, din görevlileriyle ve üniversite öğrencileriyle bir araya geleceklerini söyledi.

Vali Tavlı ise ziyaretinden dolayı Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Samsun Belediyesini ziyaret etti

Başkan Erbaş, daha sonra beraberindeki heyetle Samsun Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Belediyeye gelişinde Başkan Mustafa Demir tarafından karşılanan Başkan Erbaş, burada yaptığı konuşmada, il buluşmalarının Diyanet hizmetlerinin daha nitelikli hale gelmesine katkı sağladığını ve toplumla kucaklaştıklarını belirterek, “Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetlerinin toplumun bütün katmanlarına yayılması noktasında; Kur’an kursu ve cami hizmetlerimizi yerinde görme ve daha iyi noktalara nasıl getirebiliriz bunun gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Belediye Başkanı Demir de ziyaretinden dolayı Başkan Erbaş’a teşekkür ederek, Samsun’da Diyanet çalışmalarının çok etkili olduğunu ifade etti.

Başkan Erbaş, daha sonra Samsun Üniversitesi’ni ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın ile bir araya geldi.

Son olarak Samsun İl Müftülüğüne geçen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İl Müftüsü Seyfullah Çakır’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerde Başkan Erbaş’a, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz ile Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır da eşlik etti.