Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
01.09.2020

2020 Yılı Öğretmen ve Çocuk Gelişimcisi Alımı Sınavı

2020 Yılı Öğretmen ve Çocuk Gelişimcisi Alımı Sınavı

Başkanlığımız hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, "Öğretmen" ve ''Çocuk gelişimcisi'' sınavı açılmış, müracaatlar 22.06.2020-06.07.2020 tarihleri arasında alınmış ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan son sıradaki adayların KPSS puanları 16.07.2020 tarihinde Başkanlığımız internet sayfasında ilan edilmişti.


Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Sınav Giriş Belgesini (https://sinav.diyanet.gov.tr) adresinden alabileceklerdir.


Sözlü sınava katılacak adayların, başta ülkemiz olmak üzere bulundukları ülkelerin salgına karşı almış oldukları bütün tedbirleri dikkate alarak belirtilen sınav tarihinde ve sınav merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir.


Adaylar, sınava gelirken Sınav Giriş Belgesini ve T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı/kimlik kartı, pasaport) birini yanlarında bulunduracaklardır.


Sınav Giriş Belgesinde “SÖZLÜ SINAV SIRASI” ilk 15’te yer alan adaylar öğleden önce, diğer adaylar öğleden sonra sınava alınacaktır. Öğleden önce sınava girecek adaylar saat 09.30’da, öğleden sonra girecekler 14.00’te belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.İlgililere duyurulur.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ