Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
04.05.2018

​Atama I Daire Başkanı

Dursun Ali COŞKUN

​1963 yılında Aksaray İli Ortaköy İlçesi Hacımahmutuşağı Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde tamamladı. İlkokuldan sonra köyünde bulunan Kur'an Kursunda babasından hafızlık dersleri almaya başladı. 

1975 yılında Niğde İmam Hatip Lisesine başladı. 1982 yılında İzmir İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. İlk görevine 1983 yılında Aksaray İli Gücünkaya Köyü Camii İmam Hatibi olarak başladı. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 1988 yılında İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Sırasıyla Adıyaman / Gölbaşı İlçe Vaizliği (1989–1991), Aksaray / Eskil İlçe Müftülüğü (1991–1996), yurt dışı hizmeti (1996–2002) Bu süre içerisinde 2 yıl Frankfurt Din Hizmetleri Ataşeliğini vekâleten yürüttü. 

Rize İl Müftü Yardımcılığı (2002–2005) görevlerinde bulundu. 2005–2008 yılları Arasında Mersin İli Anamur İlçe Müftülüğü, 2008-2011 yılları arasında Ankara İli Polatlı İlçe Müftülüğü yaptı.

01.05.2011 tarihli Kararname ile Mardin İl Müftüsü olarak atanan Dursun Ali COŞKUN, 16.01.2017 tarihinde Mersin İl Müftülüğü görevine başladı.

Adı geçen bu görevinden 16.02.2018 tarihinde ayrılarak, 19.02.2018 tarihinde tedviren atandığı Atama I Daire Başkanlığı görevine başlamış olup, asaleten atandığı göreve ise 29.03.2018 tarihinde başlamıştır.

​​Arapça ve İngilizce bilip, evli ve iki çocuk babasıdır.​